SUEZ/MTP

Tutaj umieszczamy przydatne poradniki lub opisy posiadanego sprzętu, a dodatkowo zadajemy pytania lub szukamy porady.
Miłosz

SUEZ/MTP

Post autor: Miłosz » 18 mar 2018, 17:15

Informacje zawarte w tekście są z dnia 25.11.2015r. Obecnie niektóre rzeczy mogą się różnić.

Więc tak, przed wieczną wojną kupiłem smocka w MTP, potem bluzę w MTP, a w zeszłym tygodniu dorwałem SUEZ'a. Mam więc już na tyle tych ciuszków aby zrobić małe porównanie.

Link do zdjęć:
https://picasaweb.google.com/1155410278 ... topada2015
Sorry za to że, są trochę rozmazane w jednym z rogów ale pękło mi szkło w tylniej obudowie, dokładnie to nad obiektywem.

Na zdjęciach są 3 rzeczy:
1. Smock w MTP, (to z kapturem, z naszywkami teamu i wiecznej wojny), materiał windproof.
2. BLuza w MTP (z Union Jackiem na lewym ramieniu), materiał - warm (letni rip stop)
3. SUEZ ( polskie flagi na ramionach ), rip stop - letni.

Wrzuciłem też drobne zestawienie jak się to ma z kamizelką w RG/Olive.
Na klacie jest admin z Cordury 500D w Multicamie.

Kwestia tyczy się munduru więc opis smocka pomijam.

1.Bluza MTP PCS - Ma fajnąstójkę, nieco niższą niż wz.2010 przez co nie uwierana ona tak, bardzo.
Kieszenie na ramionach skośne, pojemne z dobrym dostępem do nich, zapinane na rzep.
Kieszenie na klatce również pojemne, dobry dostęp podczas używania chestriga, w ich wnętrzu są (1x kieszonka np na notes (mieści też smartfona 5"), oraz miejsca na długopisy. Zapinana na rzep.
Zapinana na suwak, nie wiem czy to dobre rozwiązanie na wypadek konfliktu zbrojnego ale w asg ułatwia życie.
Są jeszcze kieszenie na przedramieniu ( po obu stronach), jednak jest to średni pomysł ponieważ rzep trzyma mocno i ciężko jest je rozpiąć.
Mankiety zapinane na guziki kanadyjskie, przez co zapina się je łatwiej niż w przypadku zwykłych guzików.
Materiał robi dobre wrażenie. Brak miejsca na piankowe wkłady, bluza posiada wzmocnienie na ramionach w postaci kieszeni (wcześniej wspomnianych) sięgających aż po łokcie.
Bluza nie posiada kieszeni wewnętrznych.
Podsumowując jest to całkiem fajna bluza, pod względem ergonomii poziom podobny jest do wz.2010.

Nie posiadam spodni ale Wiszu miał je na grillu i opisał je pokrótce.
Kieszenie cargo lekko skośne zapinane na jeden guzik kanadyjski, brak kieszeni na łydkach.
I jeśli dobrze pamiętam to nie było też miejsca na wkłady z pianki - Jak dla mnie wada.

2. Suez letni (data uszycia 06.2013) - widać, że w przypadku 2010 wiele elementów ściągnięto wprost z kombinezonów ćwiczebnych.
Fajnym bajerem jest dostęp do kieszeni na klatce oraz prawej kieszeni na ramieniu poprzez umieszczony prostopadle suwak. Same kieszenie zapinane są na guziki kanadyjskie.
Stójka identyczna jak w wz.2010.
Na klatce znajdują się jeszcze kieszenie na suwak (prostopadłe), nie są one zbyt duże ale zmieszczą np telefon bądź rękawiczki. Bluza zapinana jest na zamek. Posiada podobne zaszewki z materiału za ramionami zwiększającym komfort użytkowania bluzy jak w wz.2010 ( w MTP tego nie ma).
Bluza ma też nie co inny krój, jest szeroka w klacie a w pasie nieco węższa (coś jak taliowane koszule do garniaka), więc w klacie mam sporo miejsca a bambaryło jest już na styk z bluzą XD.
Spodnie również są bardzo fajne, OGólnie jest to wz.2010, identyczne kieszenie cargo. Dodatkowo jednak są kieszenie na pośladkach i na łydkach, w jednej kieszeni górnej jest także mikrokieszonka na zamek.
Spodnie zapinane są na suwak, a wszystkie kieszenie (oprócz tych na łydkach bo one zapinane są na velcro) są zapinane na guziki kanadyjskie. Dół nogawek możemy zwężyć za pomocą gumy i stopera (nie trzeba się już meczyć ze sznureczkami jak w wz).
W komplecie dostajemy pianki na łokcie i kolana, nieco inne niż te w wz.2010, jednak również powinny robić robotę. Wkłada się je od wewnątrz a nie jak od zewnątrz jak w wz.2010.
Materiał jest przyzwoity, jest to identyczny rip-stop jak w wz.2010 jednak z innym nadrukiem, takie mam odczucia po jego fakturze, barwy są bardzo żywe (ciut delikatniej niż w przypadku letniego MTP).

Wrażenie
Jak dla mnie
wz.2010 = MTP << SUEZ
Pod względem kroju bezsprzecznie wygrywa SUEZ.
Jeśli chodzi o jego dostępność to kiedyś była straszna drożyzna a na dodatek było ich naprawdę mało.
Teraz jest inaczej, mundury chodzą nawet po 180zł, i jest dużo różnych rozmiarów.
Ja za swojego dałem 200zł.

Paradoksalnie jest nawet więcej dużych SUEZ'ów niż spodni MTP, bo od 3 miesięcy śledzę allegro i nie było jeszcze letnich spodni w MTP na 108 w pasie (mój rozmiar), a Sueza dorwałem.
Oba kamuflaże są fajne, napewno podczas jesieni i wiosny znacznie lepiej to działa niż Pantera.
W lecie też by dało radę, chociaż gdy już jest naprawdę zielono to Pantera przejmuje inicjatywę.

Na dystansie 10-15 oba zaczynają zlewać się w podobną plamę, kolorystyka jest bardzo zbliżona i moim zdaniem nie ma nic złego gdybyśmy wprowadzili "multidowolność" i każdy kupiłby sobie to co chce w podobnym klimacie ( w tym np camogromy). Tak robi CONA, tak robi BDS, w obu teamach część ma suezy a część MTP i nikt nie ma z tym problemu.

Obczajałem też amerykańskie mundury ale jest ich znacznie mniej niż SUEZ'ów więc wydaje mi się, że na skalę teamu taka opcja odpada jako standard, no i są droższe.

ODPOWIEDZ