FAQ v.1.2

Tutaj znajdziesz informacje niezbędne do złożenia podania, regulamin drużyny oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Awatar użytkownika
Beti
Posty: 743
Rejestracja: 17 mar 2018, 17:57

FAQ v.1.2

Post autor: Beti » 18 mar 2018, 16:07

FAQ v.1.2 (opracowanie: Ender - edycja: Beti) 1. Co muszę zrobić żeby zostać członkiem waszej grupy?
Aby zostać członkiem drużyny należy utworzyć konto na forum, a następnie ZŁOŻYĆ PODANIE REKRUTACYJNE.

2. Czy muszę być pełnoletni?
Musisz mieć ukończone 16 lat. Zdarza się że w przypadku większych imprez wymagana jest zgoda na udział podpisana przez rodzica/opiekuna prawnego.

3. Ile czasu przebiega cały proces rekrutacyjny?
Do każdego rekruta podchodzimy indywidualnie, może więc on trwać 4 miesiące jak i równie dobrze rok.

4. Czy zaczynając przygodę z ASG muszę posiadać replikę?
Raczej tak, ale dopuszczamy możliwość wypożyczenia sprzętu "na sprawdzenie". Jeśli jednak zechcesz złożyć podanie będziemy wymagali od ciebie już własnej repliki (jest to jeden z wymogów rekrutacji).

5. Czy wymagany jest mundur i czy musi on posiadać polski wzór?
Tak, mundur zapewnia minimum ochrony, a także maskowania. Oprócz munduru wymagamy dowolnych okularów ochronnych posiadających atest. Nasza drużyna wprowadziła unifikację i aby złożyć u nas podanie wymagany jest mundur w polskiej panterze leśnej bądź multicamie (szczegóły tutaj: KLIK!)

6. Czy trafienie w ASG boli?
Tak, w zależności od miejsca trafienia. Trafienie na gołym ciele odczuwane jest bardziej niż trafienie przez umundurowanie. Dodatkowo uzależnione jest to od mocy repliki i odległości z jakiej zostałeś trafiony. Po trafieniu często występują wybroczyny podskórne (siniaki).

7. Czy przyjmujecie również kobiety?
Tak, nie mamy nic przeciwko kobietom w drużynie. Traktujemy je na równi z innymi członkami drużyny, wiec wymagamy od nich tego samego co od całej reszty.

8. Na jakich terenach najczęściej odbywają się akcje?
Staramy się urozmaicać i dzielić po równo akcje w terenie zielonym jak i zurbanizowanym. Nie mniej jednak, nasza drużyna przystosowana jest choćby wyposażeniem i umundurowaniem do walki w myśl Taktyki Zielonej.

9. Kto jest dowódcą grupy?
W naszej drużynie obowiązuje standard TeamLeader oraz jego pomocnik/nicy tzw. ViceTeamLeader. To oni zarządzają rozwojem i poczynaniami drużyny, dodatkowo mamy dowódców polowych, którzy dowodzą w czasie akcji (w tym też TL i VTL).

10.Gdzie mogę pozyskać informacje odnośnie sprzętu?
Największą skarbnicą wiedzy odnośnie sprzętu jak i całego AirSoftu jest portal WMASG, ale można też zapytać w dziale recenzje na naszym forum, z pewnością ktoś coś doradzi lub dobrze zaprezentuje dany model.

11. W jakich sklepach team najczęsciej robi zakupy?
Taiwangun (http://www.taiwangun.com)
Specshop (http://www.specshop.pl)
GunFire (http://www.gunfire.pl)
Azteko (http://www.azteko.pl)

12. W jakich dniach najczęściej odbywają się spotkania?
Imprezy AirSoftowe organizowane są najczęściej w niedziele (sporadycznie w soboty). Zdarzają się również imprezy kilku dniowe.

13. Czy team posiada własny kanał na YouTube?
Tak, w składzie osobowym jest operator medialny, który zajmuje się prezentacją drużyny w sieci (YouTube), dodatkowo posiadamy własny FanPage na FB (Facebook).

14. Co to jest ASG i od czego jest to skrót?
ASG - air soft gun jest to mylnie przypisywany skrót do nazwy naszej pasji. ASG poprawnie opisuje nazwę naszych broni działających na zasadzie pneumatyki gazów. ASG oznacza też Air Soft Game, czyli potocznie gry AirSoftowe.

15. Czy ASG jest bezpieczne?
Jak każdy sport ekstremalny tak i airsoft jest niebezpieczny. Mogą zdarzyć się wypadki związane z użyciem replik broni, gdzie to siła kinetyczna kulki może spowodować obrażenia. Jak i możliwość wpadnięcia, połamania się, lub skaleczenia związana z przeszkodami terenowymi. Nie mniej jednak można zminimalizować to ryzyko przez zachowanie dyscypliny, zdrowego rozsądku, zachowanie bezpieczeństwa oraz nabycie odpowiednich umiejętności (poruszanie się w terenie, wyuczone odruchy).

16. Ile pieniędzy trzeba przeznaczyć aby rozpocząć zabawę w ASG?
Wachlarz kwoty jest bardzo duży, można zacząć od 100zł jak również od 1000 zł.

17. Co to jest FPS?
FPS- feet per second (stopy na sekundę), miara szybkości stosowana przy podawaniu mocy repliki. Oznacza z jaką prędkością kulka opuszcza lufę repliki.

18. Co to jest Hop-UP?
Jest to system podkręcania kulek w celu uzyskania większego zasięgu i lepszej stabilności lotu kulki.

19. Jakie jest ograniczenie FPS w replikach AirSoft?
Często ograniczenie FPS nadawane jest przez organizatora imprezy. Zazwyczaj jednak:
do 350 - auto w budynkach
350 do 400 - semi w budynkach
400 do 450 - auto w terenie
450 do 500 - semi w terenie
500 do 666 - repliki snajperskie

20. Czy można przyjechać na spotkanie przed napisaniem podania?
Tak, są organizowane luźne otwarte spotkania. Takie spotkanie nie jest wliczane do procesu rekrutacyjnego.

21. Jaka jest średnia wieku w teamie?
Najmłodsza osoba w teamie posiada 17 lat, najstarsza natomiast 38. Ale znaczna większość oscyluje w granicach od 18 do 27 lat, tak wiec średnia wieku to około 24 lata.

22. Okulary ochronne, gogle, a może maska?
Wiele zależy od indywidualnej preferencji użytkownika jednak najczęściej pojawiająca się ochroną oczu w naszym teamie są okulary - nie przeszkadzają one w połączeniu z nakryciem głowy czy też maską. Maski potrafią być niewygodne, a dodatkowo maski z siatką na oczach mogą nie ochronić oczu przed odłamkami kulki rozpadającej się na niej.

23. Czy trzeba coś płacić będąc w Teamie?
Na obecną chwilę w teamie zostały zniesione składki.

24. Czy Team załatwia amunicję?
Nie, zaopatrzenie się w amunicję jest w indywidualnym interesie każdego członka drużyny. Na forum jednak odbywają się grupowe zamówienia z różnych sklepów.

25. W ile osób najczęściej odbywają się spotkania?
Staramy się aby zawsze było to ponad 10 osób. Są to spotkania szkoleniowe, lub wewnętrzne dla rozrywki. Dodatkowo często jeździmy na spotkania gdzie liczba operatorów waha się od 50-200. Są to spotkania organizowane dla wielu drużyn.

26. Czy na spotkaniach są realizowane wcześniej przygotowane scenariusze?
Tak, czasem też zostają stworzone na miejscu nowe, specjalnie na daną okazję.

27. ASG i Paintball to to samo?
Nie, różnią się ze sobą wieloma aspektami. M.in. zachowaniem realizmu w umundurowaniu, innymi środkami ochrony osobistej, innymi karabinkami (paintball pneumatyka napędzana gazem z butli, a kulki z farbą średnicy od 18mm, AirSoft karabinki napędzane bateriami, gazem, lub sprężyną a kulki są plastikowe i mają średnicę 6mm). Zasadą trafień Paintball uznaje się za trafienie pozostawienie śladu przez farbę z kulki, AirSoft to gracz przyznaje się że poczuł lub zauważył trafienie kulką. Liczymy na zasady FairPlay.

28. Skąd się wzięło ASG?
Z Japoni po II wojnie światowej. Japonia nie mogła posiadać wyszkolonego wojska ani arsenału broni, dlatego wymyślono karabinki imitujące prawdziwą broń miotające kulkami plastikowymi. Za pomocą tego sprzętu "organizacje paramilitarne" szkoliły się, by w czasie zagrożenia przeistoczyć się w regularne wojsko i pobrać prawdziwą broń.

29. Zajmujecie się też czarną taktyką?
Tak, prowadzimy wewnętrzne treningi z czarnej taktyki, staramy się też przystosować sprzęt boczny do walki w budynkach. Jednak to Taktyka Zielona jest naszym konikiem. Ale nigdy nie odmawiamy starcia w budynkach.

30. Organizujecie treningi? Jeśli tak to z czego i jak często?
Treningi są organizowane raz na dwa, trzy miesiące, czasem częściej, obejmujący zakres materiału:
- Podstawy obsługi repliki i postawy strzeleckie,
- Sygnalizacja ręczna (potocznie niewerbalka),
- Obsługa radia i techniki komunikacji,
- Formacje bojowe,
- Natarcie,
- Obrona,
- Patrol,
- Poruszanie się w lesie,
- Poruszanie się w budynkach,
- Maskowanie,
- Dowodzenie,

31. Ile przeważnie trwają wasze spotkania ASG?
Czas trwania zależny jest od scenariusza imprezy. Przeważnie jest to około 5 godzin (8:00/9:00-13:00/14:00). Zdarzają się również imprezy dłuższe jak i całodobowe.

32. Jak często odbywają się spotkania?
Zwykle co tydzień.

33. Jakie zasady obowiązują w teamie?
Przestrzegamy prawa AirSoftowego (KLIK!), dodatkowo wewnętrzny regulamin, z którym trzeba zapoznać się podczas rekrutacji.

34. Co z osobami poniżej 17 roku życia?
Każdemu dajemy szanse jeśli wkrótce ma ukończyć 17 może pojawić się na naszym spotkaniu, ale nie możemy nic więcej obiecać ze względu na wymagany wiek.

35. Co z uczestnictwem w imprezach teamowych?
W imprezach teamowych brać udział mogą członkowie drużyny, zaproszone zaprzyjaźnione teamy lub teamy/osoby, które zgłosiły swój udział. Wszystko zależy od rodzaju spotkania.

36. Czy nowe osoby mogą brać udział w pokazach?
Jest to temat otwarty. Jeżeli kogoś znamy to raczej nie ma ku temu przeciwwskazań.

37. Czy nowe osoby mogą brać udział w spotkaniach?
Tak. Nowe osoby nie mające żadnego statusu mogą pojawić się na spotkaniach otwartych wewnętrznych lub zewnętrznych, abyśmy mieli szansę je poznać i aby zminimalizować ryzyko wypadku z ich udziałem.
"Bo dzieło zniszczenia w dobrej sprawie jest święte, jak dzieło tworzenia."

ODPOWIEDZ