Kodeks F.E.A.R.owca

Tutaj znajdziesz informacje niezbędne do złożenia podania, regulamin drużyny oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Awatar użytkownika
Juby
Posty: 801
Rejestracja: 18 mar 2018, 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Kodeks F.E.A.R.owca

Post autor: Juby » 16 sie 2019, 20:18

KODEKS FEAROWCA ORGANIZACJA
TL: Juby
vTL: Oldi
vTL: Hojrak
Skarbnik: Juby
Rekrutacja: Pusty
Administrator: Wiszu

CELE
Aktywny udział w życiu polskiego Airsoftu oraz ciągły rozwój w tym kierunku, a także samodoskonalenie i zacieśnianie więzi wewnątrz teamowych.

REGULAMIN
1. TL ma zawsze rację i nic nie dzieje się bez jego wiedzy.
2. Na spotkaniach obowiązuje regulamin ASG spisany na stronie wmasg.pl (wyjątkiem są imprezy, w których organizator narzuca własne zasady).
3. Każdy członek teamu musi posiadać:
- sprawną replikę (przy replice elektrycznej zalecana wtyczka xt60);
- kompletny mundur (WZ.2010 wersja całoroczna 123UP „Pantera Leśna” oraz Texar WZ.10 "MC-Camo") wraz z nakryciem głowy boonie hat lub czapka patrolowa/taktyczna w kamuflażu Pantera Leśna oraz MC-Camo (zależnie od użytego munduru) lub kask FAST HELMET w jednolitym kolorze odcieni zielonego (olivka, ranger green, ...) lub stosownym pokrowcu Pantera Leśna, MC-Camo (zależnie od użytego umundurowania) oraz odpowiednie obuwie (trekkingowe lub wojskowe);
- oporządzenie w drużynie jest dowolne - wymagamy by było w jednolitym kolorze odcieni zielonego (olivka, ranger green, ...). Na lewym ramieniu członka teamu widnieć ma naszywka teamowa, na obu ramionach w miejscach przeznaczonych na flagi widnieć mają flagi wygaszone IR oraz na prawym ramieniu widnieć ma identyfikator ID IR (zgodne z projektem teamowym wykonanym przez firmę CombatID);
- atestowaną ochronę oczu;
- radio z obsługą dualband: obsługujące GMRS oraz PMR np. Baofeng UV-5R lub UV-82.
4. Ramy czasowe dotyczące momentu od kiedy należy mieć odpowiedni sprzęt oraz niezbędne wymagania by awansować w hierarchii teamu:
a) Rekrut:
Aby zostać rekrutem należy:
- założyć konto na forum www.fear-airsoft.pl;
- złożyć podanie;
- ustawić avatar przedstawiający twarz rekruta;
- posiadać działająca replikę (model i rodzaj napędu dowolny);
- posiadać atestowaną ochronę oczu;
- posiadać umundurowanie zgodne ze standardem teamowym (WZ.2010 wersja całoroczna 123UP "Pantera Leśna" lub Texar WZ.10 "MC-Camo", posiadać wymagane nakrycie głowy- patrz punkt 3 Kodeksu), zaleca się by pierwszym mundurem był WZ.2010 123UP "Pantera Leśna";
- w ciągu 4 miesięcy od uzyskania statusu Rekruta należy nabyć wymagane wygaszone flagi IR oraz Identyfikator ID IR zgodne ze standardem teamowym (w tym celu należy zgłosić się w odpowiednim temacie w celu wykonania zamówienia grupowego.);
- w ciągu 6 miesięcy od uzyskania statusu Rekruta należy zmienić oporządzenie z dowolnego kamuflażu na oporządzenie w odcieniach zielonego (oliwka, ranger green, itp.);
- w ciągu 8 miesięcy od uzyskania statusu Rekruta należy nabyć drugi wymagany mundur w wymaganym kamuflażu i kroju (jeśli drugim nabywanym mundurem jest Texar WZ.10 "MC-Camo" można poprosić Dowództwo o pomoc w zakupie)
b) FEARowiec:
Aby zostać Fearowcem należy:
- uzyskać zadowalającą frekwencję w okresie Rekruta;
- posiadać minimum 8 miesięcy stażu w teamie (przynajmniej w randze Rekruta);
- zachowywać się godnie i godnie reprezentować drużynę (na rozgrywkach, na zawodach oraz w życiu codziennym);
- spełniać wszystkie wymagania postawione Rekrutom (zakupić naszywki, dwa umundurowania, nakrycie głowy oraz oporządzenie w odcieniach zielonego);
- posiadać sprawne radio systemu dualband obsługujące GMRS oraz PMR;
c) FEARowiec funkcyjny (TL,vTL, Skarbnik, Rekrutator, itp.):
Aby zostać Fearowcem funkcyjnym należy spełniać wszystkie wymagania stawiane Fearowcowi. Uzyskać status FEARowca oraz posiadać minimum 12 miesięcy stażu w drużynie od momentu uzyskania statusu Rekruta.
5. Hierarchia obowiązująca w teamie F.E.A.R. ASG Dąbrowa Górnicza:
a) TL (Team Lider) Dowódca drużyny- podejmuje decyzje i odpowiada za nie (ma praktycznie nieograniczoną władzę) wszystkie szczeble niżej są jemu podległe i powinny wykonywać jego polecenia związane z życiem teamu oraz prowadzeniem działań w polu. Wszystkie szczeble poniżej muszą informować go o swoich działaniach i zamiarach.
b) vTL (vice Team Lider) Zastępca dowódcy- pomaga dowódcy w podjęciu właściwych decyzji, pilnuje by zadania zostały wykonane, ma możliwość zgłaszania własnych projektów i pieczy nad nimi (po konsulacji z TL), wszystkie szczeble poniżej są mu podległe, bezpośrednio zastępuje dowódcę podczas jego nieobecności/niedyspozycji.
c) FEARowiec (Czynny Członek Teamu z pełnią praw)- może zabierać głos w ważnych dla teamu sprawach (Głos jest brany pod uwagę), może wybierać i odwoływać dowódców, może zakładać tematy i przedstawiać swoje propozycje dowództwu (spotkania, projekty), po poinformowaniu dowództwa może zabierać znajomych na akcje o niższym statusie (nie zabieramy "obcych" na "prestiżowe" duże akcje). Może zostać osobą funkcyjną (TL, vTL, Skarbnik, Rekrutator, itp.). Podlegają mu szczeble poniżej.
d) Bywalec (Członek teamu który posiadał status FEARowca- ale obecnie jest nieaktywny lub mało aktywny)- może zabierać głos w ważnych dla teamu sprawach (Głos nie musi być brany pod uwagę), może zakładać tematy i przedstawiać swoje propozycje dowództwu (spotkania, projekty), po poinformowaniu dowództwa i nie otrzymaniu odmowy- może zabierać znajomych na akcje o niższym statusie (nie zabieramy "obcych" na "prestiżowe" duże akcje). Podczas spotkań teamowych jak i bojowych podlegają mu szczeble poniżej. Po zgłoszeniu chęci powrotu i spełnieniu stawianych mu wymogów od razu powraca do statusu FEARowca i może zostać osobą funkcyjną (TL, vTL, Skarbnik, Rekrutator, itp.).
e) Rekrut (Członek teamu który jest w okresie tzw. kandydatury na Fearowca)-może zabierać głos w ważnych dla teamu sprawach (Głos nie musi być brany pod uwagę), może zakładać tematy (tylko po wcześniejszym poinformowaniu dowództwa lub FEARowca) i przedstawiać swoje propozycje dowództwu (spotkania, projekty), po poinformowaniu dowództwa i otrzymaniu zgody- może zabierać znajomych na akcje o niższym statusie (nie zabieramy "obcych" na "prestiżowe" duże akcje). Podczas spotkań teamowych jak i bojowych, a także w sprawach dotyczących życia teamu słucha osób będących szczebel wyżej.
6. Niestosowanie się lub niespełnianie wymagań powyższego regulaminu może skutkować (osoba odpowiedzialna za udzielanie kar- TL):
a) Dla FEARowca Funkcyjnego- naganą, zawieszeniem na czas określony w pełnieniu funkcji, usunięciem ze stanowiska.
b) Dla FEARowca- naganą, banem, przeniesieniem na czas określony/nieokreślony do grupy Bywalcy.
c) Dla Rekruta- naganą, banem, wydaleniem ze struktur teamu.
AM I a JOKE TO YOU ?

Awatar użytkownika
Juby
Posty: 801
Rejestracja: 18 mar 2018, 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Kodeks F.E.A.R.owca

Post autor: Juby » 16 sie 2019, 20:34

Od dnia 20.09.2019 godziny 2400-nie spełnianie wymogów stawianych przez kodeks dla obecnych członków (Fearowców, a także rekrutów z minimalnym stażem 4 miesiące) może skutkować przeniesieniem do grupy BYWALCÓW na czas ponownego spełnienia wymagań stawianych przez KODEKS poszczególnym grupom członków drużyny. Dowództwo dopuszcza wyjątki (każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie), oznacza to że istnieje możliwość przedłużenia czasu niespełniania wymagań jednorazowo i max o 3 miesiące bez konsekwencji.
AM I a JOKE TO YOU ?

Awatar użytkownika
Juby
Posty: 801
Rejestracja: 18 mar 2018, 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Re: Kodeks F.E.A.R.owca

Post autor: Juby » 29 wrz 2019, 17:42

Wprowadzono poprawki mające na celu ujednolicenie tekstu i wyjaśnienie wynikłych niejasności. Wprowadził Juby, poparli Oldi i Hojrak, zmiany zaproponował DrozdeZ.
AM I a JOKE TO YOU ?

ODPOWIEDZ